Okno życia

Nim położysz tu dziecko, przeczytaj …


Jeśli nie jesteś pewna, co zrobić i gubisz się, przyjdź do Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego w Warszawie i porozmawiaj. Otrzymasz pomoc prawną, psychologiczną, rzeczową. Możesz przyjść jeszcze w ciąży - dowiesz się, jakie masz możliwości. Możesz w szpitalu przy urodzeniu dziecka powiedzieć, że nie możesz go wychowywać, wtedy sam personel skontaktuje się z Ośrodkiem. Jeśli masz już dziecko na rękach, znajdziemy mu miejsce w Interwencyjnym Ośrodku Preadopcyjnym w Otwocku (ul. Batorego 44, tel.: 22 779 48 38), gdzie bezpiecznie poczeka na Twoją ostateczną decyzję.

Jeśli jesteś gotowa przekazać dziecko do adopcji możesz zrobić to za pośrednictwem Ośrodka. Zyskujesz wtedy Ty i dziecko: masz możliwość upewnienia się, że będzie ono w dobrej rodzinie, skracasz mu czas pobytu w placówce, bo procedury prawne są wówczas dużo łatwiejsze, stwarzasz szansę na zapewnienie mu lepszej pomocy medycznej, dajesz mu możliwość łatwiejszego pogodzenie się z faktem adopcji w przyszłości.

Może się zdarzyć też, że dojdziesz do wniosku, że uda Ci się zatrzymać i wychowywać dziecko. Jeśli zostawisz je w Oknie Życia, nie będziesz miała odwrotu!


Zaczekaj!

Przekazanie dziecka do Okna Życia jest nieodwołalne.

Zastanów się!

Możesz pomóc swojemu dziecku w inny sposób. Skontaktuj się z Katolickim Ośrodkiem Adopcyjnym w Warszawie, a otrzymasz wsparcie i czas na podjęcie ostatecznej decyzji.

Zaufaj nam!

Sprawy Twoje i Twojego dziecka są dla nas ważne i poufne.

Katolicki Ośrodek Adopcyjny


ul. Ratuszowa 5 (między parafią a ZOO)
03-461 Warszawa
tel.: 22 619 63 95
www.adopcja.org